Monday, September 28, 2026

Chrome Remote Desktop

Windows

Niet alles kost geld! Je kunt nog steeds gratis een vriend of bekende of familie lid helpen met zijn / haar computer op afstand. Veel apps zijn betaald geworden, en sommige apps erg onveilig, maar deze optie werkt nog altijd.

Een kleine post omdat ik steeds vergeet hoe het werkt...

Lees meer...


1. Principe

Inbeller (client) -> scherm deler (host)

Om je scherm te delen met iemand anders kun je Chrome Remote Desktop installeren. Is dat eenmaal gedaan, dan kan iemand anders alleen op jouw verzoek en alleen met jouw toestemming je computer bedienen.

Je moet elke keer opnieuw toestemming geven. Wel zo veilig.


2. Installeren

Dit hoeft maar 1 keer, en alleen op de 'host', ie. de computer waarvan het scherm gedeeld moet worden.

1. Als je het nog niet gedaan hebt: installeer Chrome

2. Als je het nog niet gedaan hebt: installeer Chrome Remote Desktop

Ga naar https://remotedesktop.google.com/support/, druk op de blauwe download knop en volg de instructies.


3. Maak een shortcut op de desktop voor https://remotedesktop.google.com/ en noem deze Chrome Remote Desktop.

4. Probeer het uit. Het kan zijn dat Chrome je vraagt om een extensie te installeren, en / of een installer te downloaden. Hoort er allemaal bij.

5. Test het nog een keer om er zeker van te zijn dat alles werkt...


3. Gebruiken

1. Wanneer je als 'host' om hulp wilt vragen, dan klik je op het Chrome Remote Desktop icon.

(Als die niet bestaat, dan start je Chrome op, en browse je naar https://remotedesktop.google.com/ )


2. Klik dan op de blauwe knop 'Generate Code' onder 'Share this screen'of 'Deel dit scherm', zie hieronder:


Op het scherm wordt dan een code getoond. Deze code is maar tijdelijk geldig, en verandert elke keer!


3. Deel deze code met de persoon die je gaat helpen. (Even ouderwets bellen en het nummer doorgeven.) 

Geef deze code alleen maar aan mensen die je WERKELIJK VERTROUWD en aan NIEMAND ANDERS.


4. Wanneer de helper (de client) een verbinding probeert te maken, vraagt de computer nogmaals om een bevestiging. Click op 'Yes'.

No comments:

Post a Comment